Veľká Británia a Belgicko

stone1Základná škola Rázusova Čadca organizuje vzdelávaco-poznávací  zájazd pre žiakov 6.-9. ročníka do Veľkej Británie a Belgicka


Termín:  27.5.-2.6.2017   -    7 dní: 3 noci v hostiteľských rodinách v meste Bath (Anglicko) + 1 noc v hoteli IBIS v meste  Bruggy (Belgicko)

 

Cena: 320 EUR ( z toho záloha 120 EUR do decembra 2016 a  200 Eur do konca apríla 2017)

 

 Cena zahŕňa: ubytovanie v hostiteľských rodinách, 2-4 žiaci v jednej rodine

- strava formou plnej penzie v hostiteľských rodinách (raňajky, obedový balíček, večera                 - ubytovanie v hoteli IBIS v Bruggách (Belgicko): trojlôžkové izby s raňajkami   

 - poistenie účastníkov hromadného zájazdu  (liečebné náklady, poistenie na storno, úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie batožiny)

 - doprava luxusným zahraničným autobusom (DVD, WC, ABS, klimatizácia)

 - luxusný autobus , ktorý je k dispozícii v priebehu celého pobytu

– sprievodca zo STUDENT AGENCY  sprevádza skupinu a je k dispozícii 24 hodín denne, aj na mobilnom telefóne, trajekt  - občerstvenie v autobuse na spiatočnej ceste

- informačné letáky, kvízy,  súťaže, vecné ceny pre žiakov                                              

V cene zájazdu nie sú zahrnuté:   vstupy (30-40 GBP)

 

 Program

1. deň – odjazd z Čadce, ZŠ Rázusova, cesta cez ČR, Nemecko do Belgicka

2. deň – ráno príchod do Brugg (Belgicko), prehliadka centra mesta, plavba na člnoch po hustej sieti vodných kanálov, osobné voľno,  večer ubytovanie v hoteli  IBIS

3. deň – po raňajkách cesta trajektom do Británie, zastávka v Canterbury - prehliadka Canterbury Cathedral (7BGP)- atrakcia spojená s poviedkami Geofreyo Chausera. Prejazd do Bath – dopoludnia prehliadka slávneho kúpeľného mesta,  prehliadka opáctva- pamiatka UNESCO (neskorá anglická gotika), prechádzka centrom – Roman Bath Museum, Bath Abbey, Royal Crescent, The Circus, večer stretnutie s hostiteľskými rodinami, ubytovanie a večera.  

4. deň raňajky v rodinách, dopoludnia výlet na Stonehenge (8 GBP), zastávka u Old Sarum s prechádzkou do Salisbury, prehliadka mesta s možnou návštevou Salisbury Cathedral , kde sa nachádza jedna z kópii Magny Carty (2,50 GBP), večer návrat na ubytovanie v Bath, večerav rodinách.  

5. deň – raňajky v rodinách, dopoludnia výlet do Glastonbury, prechádzka po Glastonbury Abbey- opáctvo kráľa Artuša (4,50 GBP). Popoludní prejazd do Wallsu- prechádzka okolo jedinečnej katedrály s 3 vežami a Bishop Palace. Popoludní príchod do Bristolu a návšteva slávnej lode Great Britain (5 GBP) , 1. veľká osobná loď na svete, od 1. vyplávania  v r. 1843 oboplávala zemeguľu 32 krát, osobné voľno v centre mesta, večera v hostiteľských rodinách.

6. deň – raňajky v rodinách, celodenná prehliadka Oxfordu, návšteva Christ Church College- univerzitný areál najrozsiahlejšieho kolégia (6,50 GBP)- miesto filmovania Harryho Pottera, návšteva Pitt- Rivers Museum alebo Ashmoleum Museum (obe vstup zdarma), večer odjazd do prístavu.

7. deň - dopoludnia príchod na Čadce, ZŠ Rázusova.

 

 stone

 

 

oxf