Štvrtáci na exkurzii

kysucehvezd

 

Žiaci štvrtých ročníkov absolvovali poznávaciu prírodovedno- vlastivednú exkurziu zameranú na oblasť Kysúc. Počas exkurzie navštívili hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste, kaštieľ v Radoli, prebehli sa parkom pri zámku Budatín, kde si pozreli sútok rieky

Váh a Kysuca a na spiatočnej ceste si ešte obzreli vynovenú vlastivednú expozíciu v múzeu v Krásne nad Kysucou. Aj keď počasie im spočiatku neprialo a cez zamračenú oblohu sa nedalo pozorovať Slnko, so záujmom si vypočuli a pozreli prezentáciu o našej slnečnej sústave a počas pútavých výkladov sa v Radoli preniesli nie len do čias dávno minulých, ale mali možnosť navštíviť dielňu alchymistu a obzrieť putovnú výstavu hmyzu pod názvom- Letci na dvoch krídlach. Žiakom sa exkurzia veľmi páčila a určite si počas nej zopakovali vedomosti nadobudnuté na hodinách vlastivedy a prírodovedy.