Škola v prírode

t-svp2t-svp

V čase od 7.5 do 11.5 absolvovali žiaci štvrtého a šiesteho ročníka pobyt v prekrásnom rezorte Vysokých Tatier, konkrétne v dedinke Stará Lesná, ktorá je neďaleko Tatranskej Lomnice.

Pred oknami penziónu Baďo, v ktorom boli ubytovaní sa im majestátne vypínal Lomnický štít a tatranská magistrála, ktorú sa chystali prejsť. Bohužiaľ počasie im neprialo, tak sa aspoň vyviezli lanovkami na Skalnaté pleso a vo chvíľach, keď sa dvihla hmla pokochali sa nádherným výhľadom dole. Počas pobytu si pozreli botanickú záhradu, okúpali sa v aquacity Poprad a určite nezabudnuteľným zážitkom bola návšteva Tricklandie v Starom Smokovci, kde sa prostredníctvom 3D trikov preniesli do sveta fantázie. Nudiť sa skutočne nemali kedy, pretože v čase mimo hlavný program sa im venovali animátori, ktorí si pre nich tiež pripravili rôzne aktivity. Popri všetkom sa samozrejme našiel čas aj na učenie, veď predsa boli v škole v prírode. Ako samotní žiaci skonštatovali okrem množstva zážitkov si odniesli aj veľmi pozitívnu skúsenosť a to, že sa dá vydržať bez mobilov, tabletov a inej techniky. Zdraví, šťastní a spokojní sa vrátili do svojich rodín a určite po návrate budú mať o čom rozprávať, nie len doma, ale aj ostatným žiakom v škole.