Hovorme o jedle

t-hoj

 

 

Aj tento školský rok sa na našej škole konal týždeň zameraný na prezentáciu zdravého stravovania. Počas neho sa žiaci všetkých ročníkov zapájali do rôznych aktivít, ktoré pre nich pripravili vyučujúci. Štvrtáci sa počas celého  týždňa obliekali do predpísaných farieb, ktoré prezentovali jednotlivé druhy potravín a podľa dennej témy  si v pondelok pripravili piknikové raňajky,

v utorok si pochutnali na mrkvovo- jablkovom šaláte, v stredu ,,varili“ chutný vanilkový a čokoládový puding, vo štvrtok  ponúkali spolužiakov doma pripravenými dobrotami a v piatok? No ten bol najlepší, lebo po celom zdravom týždni bolo dovolené  si priniesť aj niečo nezdravé- sladkosti, chipsy  atď. Každú sladkosť si však museli ,,odcvičiť“. Cieľom každej aktivity, do ktorej sa deti zapojili nebolo  len to, že sa počas jedného  týždňa  zdravo stravovali, ale aj poučiť sa prečo sú pre náš organizmus jednotlivé  potraviny potrebné a aké je dôležité  prijaté kalórie vedieť správne zužitkovať napr. pri športových aktivitách. Okrem týchto aktivít sa zapojili aj do výtvarnej časti projektu a počas výtvarnej výchovy vytvorili úžasných ,,Vitamínov“, portréty, vyskladané len z ovocia a zeleniny.