Aktivity pre žiakov a rodičov

Milí moji žiaci, vážení rodičia !

Hoci koronavírus zavrel brány škôl, rozhodne nezastavil všetky možnosti vzdelávania a našej spolupráce. S mnohými z vás som v stálom kontakte a tí , ktorí ste váhali či sa ozvať, tak vám opätovne ponúkam, že ak by ste potrebovali moju pomoc, ozvite sa mi. Moju adresu na e-mail a telefónne číslo máte všetci, nech sa páči, kedykoľvek budete potrebovať kontaktujte ma, nebudem vyhradzovať žiadne presné hodiny, dohodneme sa spolu. Posielam pár pomocných linkov k učeniu a občas tu uverejním nejaké veci, ak by ste mali chuť si pozrieť, popracovať . Ostatné podľa potreby individuálne.

Pekne vás pozdravujem, zvlášť deti. Chýbate mi a teším sa na vás.

Miriam, špeciálny pedagóg

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Máte doma predškoláka?

Dobrý deň!

Som špeciálny pedagóg školy a chcela by som sa rodičom našich budúcich žiakov trošku  prihovoriť. O pár dní bude zápis do ZŠ.  Tento školský rok bude zápis výnimočný, bez detičiek, on - line formou., preto chcem povedať rodičom, že pri zápise sa orientačne  zisťuje, či sú deti zrelé na nástup do ZŠ. Niektoré čiastkové funkcie  však nie vždy sú úplne funkčné, môžu byť  nezrelé, deficitné. Nezrelosti v týchto oblastiach môžu deťom v škole spôsobovať vážne ťažkosti. Viaceré funkcie sa však dajú ešte pred nástupom do ZŠ úspešne korigovať. Čo všetko teda môžeme cvičením rozvinúť?  V prílohe sú jednoduché aktivity pre deti, ktoré lepšie pripravia do školy. V prípade otázok, alebo potreby ma milí rodičia môžete kontaktovať .

Miriam Maslíková, školský špeciálny pedagóg

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.Môžete si stiahnuť:
docx Máte doma predškoláka.docx
docx Zvládneme to doma.docx

E-kniha (stiahnutie zadarmo) od Iryny Zelyk - Nezastaviteľní: o aktuálnom dianí - o pandémii, jej príčinách a dôsledkoch, zodpovednosti a vďačnosti.