Exkurzia - Ver či never

Spišské Podhradie a Levoča

sp-hrDňa 18. 10. 2013 sa žiaci 9. a 8. ročníka zúčastnili školskej exkurzie v Spišskom Podhradí a v Levoči.

Žiaci navštívili Spišský hrad, kde sa im najviac páčil voľný rozchod po pamiatkach. Ďalšou zastávkou boli Kostol sv. Martina a Spišská Kapitula, ktorá je známa ako biskupské sídlo. Po ceste do Levoče sa zastavili pri travertínových kopách, kde mohli vidieť vyvierajúci minerálny prameň Sivá brada.

V Levoči mohli žiaci obdivovať gotickú architektúru Kostola sv. Jakuba. Akurát ich veľmi mrzelo, že nemohli vidieť drevený oltár Majstra Pavla, ktorý je práve v rekonštrukcii. Poslednými miestami ich návštevy boli radnica spolu s klietkou hanby a rodný dom Majstra Pavla z Levoče.

Žiakom sa exkurzia veľmi páčila a veria, že podobne zaujímavé výlety ich ešte čakajú.

Strašidlá na Strečne

Jeseň je ročné obdobie, ktoré má svoje typické prívlastky: farebné, smutné i strašidelné. Snáď preto, že sa skôr zotmie a tma rýchlo prevezme vládu nad dňom.

My sme využili ponuku Považského múzea v Žiline a 30. Októbra 2013 sme sa zúčastnili Noci duchov, strašidiel a tekvíc. Vyzbrojení baterkami a dobrou náladou sme kráčali tmavými schodmi a chodníkom k vstupnej bráne hradu. Na hrade sme prešli cestou odvahy, kde sme sa stretli s Červenou Čiapočkou a vlkom, ktorý kraľoval v jej lese. Snehulienka nám ponúkala jabĺčka zo záhrady v Jaslovských Bohuniciach, s pánom Divišom sme krotili blesky, stretli sa so snežným mužom a nakoniec  sme posielali listové správy z dela.

Program bol síce určený menším deťom, ale nočná prehliadka a skúška odvahy s kamarátmi mala určite svoje čaro.

Prezentácie žiakov

Kostol svätého Jakuba v Levoči