NOC ODVAHY

odvahaKaždý z nás občas prejde skúškou odvahy. Kvôli zábave, adrenalínu alebo posilneniu sebadôvery. Naša skúška odvahy sa uskutočnila  v rámci projektu VER či NEVER priamo na Luciu, cez tzv. stridžie dni, keď podľa tradícií našich predkov mala väčšiu silu tma ako svetlo, zlo ako dobro.

O šiestej hodine večer sa to všetko začalo. Najprv sme sa „ubytovali“ v triedach, rozložili miesta na spanie a mohlo sa začať. Cesta  odvahy podľa  blikajúcich svetiel sviečok v areáli školy preveril  nejednu odvážnu dušu, výkriky od strachu neboli ojedinelé. Záver   cesty bol v neosvetlenej triede, kde sa každý účastník musel podpísať na tabuľu. I tam však striehli „strašidlá“ a cesta od dverí k tabuli nebola veru jednoduchá.

Po občerstvení  sme lúštili hádanky, výsledkom ktorých boli mená mytologických bytostí, ktoré prežívali v rozprávaniach našich predkov. Každá skupina jednu bytosť  nakreslila, zahrala v krátkej scénke  a predstavila ostatným.

No a aký by to bol večer bez strašidelných príbehov a filmu? Tu si už každý mohol vybrať „podľa chuti“ a báť sa pri čítaní kníh alebo pozeraní filmu.

Do provizórnych postelí sme si ľahli dávno po polnoci a ešte dlho sa ozývala veselá vrava.

Že to boli veselé a príjemné chvíle v kruhu spolužiakov svedčia aj priania, aby sme si takéto stretnutie zopakovali aj v budúcnosti.

Žiaci 5.- 7. ročníka