Ako to bolo na Family Cup

20-fd    Je štvrtok ráno. Ranné slnko tlačí svoje lúčiky cez husté oblaky hmly. Miesto – školské ihrisko. Pripravujeme športoviská, kontrolujeme športové náčinie, zapájame hudbu (pri hudbe sa predsa lepšie športuje). Pomaly prichádzajú prví rodičia s ratolesťami. Nie sú to len školáci, ale aj ich mladší súrodenci.

Za chvíľu je ihrisko zaplnené športujúcimi deťmi a ich rodičmi.

Organizátori – učitelia telesnej výchovy a pani riaditeľka – otvárajú prvé stretnutie pod názvom Family day. Beháme, skáčeme, hádžeme, radíme si, povzbudzujeme sa,..., športujeme, zabávame sa. Deti, rodičia, učitelia. Spolu. Najznámejšie športové heslo: Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa, platí v dnešný deň v plnej miere.  Hoci odmeníme víťazov, dôležité bolo predovšetkým  zašportovať si a  spoločne prežiť voľné chvíle. Veríme, že sa to podarilo.