NOVÉ TITULY DO ŠKOLSKEJ KNIŽNICE

nov-knihy   Pedagogické vydavateľstvo Infra Slovakia, s.r.o. v spolupráci s Pf UMB v Banskej Bystrici   a občianskym združením Malíček organizovalo dňa 21.5.2018 v Žiline Odbornú medzinárodnú konferenciu HLAVA, RAMENÁ, KOLENÁ, PALCE alebo CELOSTNÝ ROZVOJ DIEŤAŤA (NIELEN) V MATERSKEJ ŠKOLE 2, nad ktorou prevzalo záštitu Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Čítať celý článok...
 
 

Školská knižnica

Školská knižnica, bola zriadená v rámci rozvojového projektu

ELEKTRONIZÁCIA A REVITALIZÁCIA ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC 2006

s názvom

MODERNIZÁCIA ŠKOLSKEJ KNIŽNICE

A JEJ VYUŽITIE NA VZDELÁVACIE PODUJATIA

              

 

 

DESATORO čitateľom


1. Spomeň si zakaždým, keď berieš vypožičanú knihu do ruky, že nie je tvojím majetkom a že ju musíš vrátiť v čas a celkom neporušenú.

 

2. Vypožičanú knihu zaobaľ doma hneď do papieru. Neber ju do nečistých rúk. Pamätaj, koľko čitateľov bude chcieť ešte za tebou čítať tú istú knihu, čistú a neporušenú.

 

3. Ušpinená kniha budí ošklivosť, prenáša i nákazlivé choroby. Preto neobracaj strany naslinenými prsty, nevkladaj medzi ne tužky, zápalky a pod., nezahýbaj rohy strán, ale vlož na miesto, kde si dočítal, pásik čistého papieru alebo stužky.

 

4. Pri čítaní nevyvracaj a nerozlamuj chrbát knihy; keď leží na stole, neopieraj sa o ňu rukami; neodkladaj knihu na miestach vlhkých alebo zaprášených.

 

5. Nečítaj pri jedle ani v posteli. Pri čítaní nezabudni vše vydýchnuť a dať odpočinúť očiam.

 

6. Nezáleží na počte kníh, ktoré si prečítal, ale na tom, čo a ako si čítal.

 

7. Preto čítaj pozorne a oddane, nečítaj len očami, ale čítaj srdcom. Nepreskakuj pri čítaní odstavce alebo i celé strany. Voľ len knihy dobrých spisovateľov.

 

8. Vypisuj si, čo sa Ti pri čítaní najväčšmi páčilo, čo Ťa dojalo alebo uchvátilo: krásne opisy, významné vety, zaujímavé výpovede. Poznamenaj si krátky obsah knihy, titul a spisovateľa.

 

9. Nečítaj mnoho naraz, ale čítaj každý deň — a každý deň niečo dobrého vykonaj.

 

10. Uč sa z kníh dobru a pravde. V tom je zmysel života.

 

Ferko Urbanek

urbanek(* 1859 Vsetín (Česká republika) — † 1934 Bratislava)
— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá.
Read more: http://zlatyfond.sme.sk/autor/121/Ferko-Urbanek#ixzz4VTbfhx00

 


Stránka 1 z 2