Aktivity pre žiakov a rodičov

Milí moji žiaci, vážení rodičia !

Hoci koronavírus zavrel brány škôl, rozhodne nezastavil všetky možnosti vzdelávania a našej spolupráce. S mnohými z vás som v stálom kontakte a tí , ktorí ste váhali či sa ozvať, tak vám opätovne ponúkam, že ak by ste potrebovali moju pomoc, ozvite sa mi. Moju adresu na e-mail a telefónne číslo máte všetci, nech sa páči, kedykoľvek budete potrebovať kontaktujte ma, nebudem vyhradzovať žiadne presné hodiny, dohodneme sa spolu. Posielam pár pomocných linkov k učeniu a občas tu uverejním nejaké veci, ak by ste mali chuť si pozrieť, popracovať . Ostatné podľa potreby individuálne.

Pekne vás pozdravujem, zvlášť deti. Chýbate mi a teším sa na vás.

Miriam, špeciálny pedagóg

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Máte doma predškoláka?

Dobrý deň!

Som špeciálny pedagóg školy a chcela by som sa rodičom našich budúcich žiakov trošku  prihovoriť. O pár dní bude zápis do ZŠ.  Tento školský rok bude zápis výnimočný, bez detičiek, on - line formou., preto chcem povedať rodičom, že pri zápise sa orientačne  zisťuje, či sú deti zrelé na nástup do ZŠ. Niektoré čiastkové funkcie  však nie vždy sú úplne funkčné, môžu byť  nezrelé, deficitné. Nezrelosti v týchto oblastiach môžu deťom v škole spôsobovať vážne ťažkosti. Viaceré funkcie sa však dajú ešte pred nástupom do ZŠ úspešne korigovať. Čo všetko teda môžeme cvičením rozvinúť?  V prílohe sú jednoduché aktivity pre deti, ktoré lepšie pripravia do školy. V prípade otázok, alebo potreby ma milí rodičia môžete kontaktovať .

Miriam Maslíková, školský špeciálny pedagóg

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.Môžete si stiahnuť:
docx Máte doma predškoláka.docx
docx Zvládneme to doma.docx

E-kniha (stiahnutie zadarmo) od Iryny Zelyk - Nezastaviteľní: o aktuálnom dianí - o pandémii, jej príčinách a dôsledkoch, zodpovednosti a vďačnosti.

 
 

Beseda s p. Samuelom Bogárom

nezavislDňa 11.10.2016 prijal naše pozvanie na besedu p. Samuel Bogár , spoluzakladateľ Občianskeho združenia Nezávislosť – Nový začiatok o.z. , ktorý nám problematiku drogových závislostí priblížil z úplne iného uhla. Jeho beseda nebola o teórii, poučkách, bola zameraná na silu vyrozprávania svojho vlastného životného príbehu ako bývalého narkomana a osobnej skúsenosti človeka , ktorý si prešiel peklom drogovej závislosti. Obsahom samotnej prednášky boli životné pohľady a ponaučenia človeka, ktorý má so závislosťou osobnú skúsenosť.

Čítať celý článok...
 

Narodení pre výhru

sikan1Dňa 26.9.2016 naši žiaci druhého stupňa absolvovali  program s týmto názvom . Netradične spracovaná forma prevencie šikany a  kyberšikany formou interaktívnek prednášky s audiovizuálnymi a hudobnými prvkami žiakov zaujala nielen vďaka zaujímavému obsahu ale aj raperke Aless, ktorá program moderovala spolu so spoluautorom projektu Mirom Drobným.

Čítať celý článok...
 

Európskeho týždňa boja proti drogám

drgV týždni od 16.11. - 23.11. sme sa pripojili i naša škola k aktivitám Európskeho týždňa boja proti drogám .Droga sa stala realitou dnešnej súčasnosti. Popri alkohole a tabaku veľmi rázne vstupujú do nášho života i ďalšie drogy, po ktorých siaha žiaľ čoraz viac mladých ľudí. Pred  niekoľkými  rokmi sme sa s drogami stretávali len pri medicínskom použití a s narkomanmi a pašerákmi drog len vo filmoch a v kinách.

Čítať celý článok...
 

„HROU PROTI AIDS“

aids„ Hrou proti AIDS “ -  projekt primárnej prevencie HIV/AIDS

 

Cieľom projektu je dať možnosť mládeži získať základné informácie o spôsobe prenosu a ochrany pred infekciou HIV/AIDS a hlavne premýšľať o vlastných postojoch a správaní sa v možných rizikových situáciách. Projekt je určený pre žiakov 2. Stupňa základných škôl a študentov stredných škôl.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 3