Poďme sa báť - Noc v škole

 t-noc

  „Kedysi sa to tu len tak hemžilo strašidlami. Keď padol na hory súmrak, zahalil kraj do svojej čiernej hune a v nej ukryl všeličo. Nie nadarmo sa vravelo, že noc má svoju moc.“

     Tieto slová napísal vo svojej knižke „Poďme sa báť“ náš regionálny spisovateľ Jozef Marec. Tak sme si silu noci aj my vyskúšali na vlastnej koži. Noc z 10.11. na 11. 11. 2022 sme spolu s pani učiteľkami  prežili v škole.

Čítať celý článok...
 

Usilovní ako včielky II

t-vcely2

 

Beseda so včelárom  v KK sa nám veľmi páčila, preto sme sa rozhodli, že si v škole vytvoríme projekt o včielkach, aby sme to, čo sme sa nové dozvedeli mohli prezentovať aj svojim kamarátom.

Čítať celý článok...
 

...

t-sakkan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aj v tomto školskom roku sme sa rozhodli zapojiť do súťaže šarkanov, ktorú pripravila Kysucká knižnica. Keďže sme dobrý kolektív, vytvorili sme si spoločného šarkana a pomenovali ho ÁČKAR TRETÍ, lebo my sme tretia A. A tak, ako sme ho spoločnými silami vytvorili, tak sme ho spoločne do knižnice aj zaniesli. Leť šarkan, leť...

Čítať celý článok...
 

Usilovní ako včielky I

t.vcely

Po prázdninách sme sa my, čerství tretiaci, prvý krát vybrali do knižnice. Okrem knižiek tam na nás čakal aj ujo včelár Marián Sobola zakladateľ OZ Bee heppy a tak sme sa o včielkach dozvedali nie len z knižiek, ale priamo od človeka, ktorých ich chová, stará sa o ne a vie o nich veľmi zaujímavo rozprávať.

Čítať celý článok...
   


Stránka 1 z 52