Usmernenia - Koronavírus

koronav

01.04.2020

Úhrada príspevkov v školách a školských zariadeniach

Mesto Čadca informuje o postupe pri uhrádzaní príspevkov v období mimoriadnej situácie.
Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva SR zo dňa 26. marca 2020 ostávajú školy a školské zariadenia zatvorené až do odvolania. V tejto súvislosti informujeme rodičov, resp. zákonných zástupcov detí, že úhrady príspevkov za materské školy, školské kluby, základné umelecké školy, centrum voľného času a zariadenia školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sú od 1. apríla až do odvolania pozastavené.

OZNAM OD ZRIAĎOVATEĽA PRE RODIČOV
Oznam je v pdf súbore. Kliknite pdf
OZNAM MESTO ČADCA.

OZNAM PRE RODIČOV - aktualizácia.
Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva sú všetky školy a školské zariadenia zatvorené až do odvolania - to znamená, že treba sledovať média, kde sa dozvieme kedy budú školy opäť otvorené.
Pre školský rok 2019/2020 sa ruší aj Testovanie-9, teda monitor, ktorý píšu žiaci deviateho ročníka a žiaci štvrtého ročníka osemročných gymnázií.
Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí.
Ministerstvo školstva predstavuje novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka bude k dispozícii v najbližších dňoch.

EDUPAGE - Internetová žiacka knižka
Tu je návod, ako môžete odoslať správu aj s prílohou hociktorému učiteľovi - návod je v pdf súbore.
Kliknite pdf Návod

PRIHLÁSENIE NA PORTÁL www.bezkriedy.sk
Ak nemáte prístupové údaje na portál www.bezkriedy.sk tu je návod ako ich získať:
Kliknite  bezkriedy.png

Čítať celý článok...

Poplatky v Školskom klube detí a v Školskej jedálni

VZN Mesta Čadca č. 122/2011 o výške mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti školských klubov detí v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Čadca sa nemí na sumu 10,00 € s platnosťou od 01.04.2016.

VZN Mesta Čadca č. 118/2011 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov a podmienky úhrady v školskej jedálni na jedno jedlo podľa vekových kategórii stravníkov v zariadeniach škoského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Čadca sa s platnosťou od 01.04. 2016 mení takto:

výška príspevku na nákup potravín:

obed                                 úhrada

-          stravníci od 6 – 11 rokov                        1,01 €                                1,01€

-          stravníci od 11 – 15 rokov                      1,09 €                                1,09€

-          dospelí stravníci                                    1,19€                                 1,19€

Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov (réžia):

-          na 1 žiaka je 2,00€ mesačne bez ohľadu koľko dni v mesiaci sa žiak odstravuje

-          pre zamestnancov školy a cudzích stravníkov v ŠJ v hodnote 1,00 € na jedno jedlo.

Kliknutím na odkazy si môžete pozrieť zmeny VZN ohľadom ŠKD, ŠJ, MŠ, ZUŠ a CVČ:

ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ