Rozprávka v nás

rozprSpomínate si ešte na obdobie detstva, keď rozprávky mali čarovnú moc? Keď dobro malo takú silu, že zlo muselo nakoniec skloniť svoju hlavu a priznať prehru?

Myšlienky dobra v rôznych podobách nesú aj literárne texty rozprávok, ktoré čítame so žiakmi 5. ročníka. Sú to rozprávky slovenské – Dobšinského, ale i rozprávky iných národov. Majú rôznu formu – formu básne, prozaického textu, ale i bábkovej hry. Bábková hra - pre dnešné deti takmer zabudnutý spôsob, ako obohacovať ich emocionálny svet.

O to vzácnejšie sú hodiny, keď si niektorí žiaci s pomocou rodičov zhotovia bábky a ostatným spolužiakom zahrajú divadlo. Ten svet rozprávok znova „zasvietil silným svetielkom nádeje“, že svet dobra je silný a má pevné korene, najmä v rodine.

01    03